22.09.2012 - Gołańcz - piknik przy schronie   | 09.09.2012

W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników polskich fortyfikacji na V jubileuszowy Piknik przy schronie w Gołańczy (woj. wielkopolskie), który odbędzie się 22 września 2012.

Głównymi organizatorami są Pasjonaci Podziemi Gołanieckiego Ośrodka Kultury oraz Gmina Gołańcz, a współorganizatorami: grupa rekonstrukcji z Bukowca, GRH Salamandra, GRH Posen, grupa ASG z Wągrowca. Patronat prasowy nad imprezą objął Głos Wągrowiecki.
Program imprezy:

Piątek
- przygotowania do imprezy na terenie schronu
Sobota
godz. 10:00: zwiedzanie terenu byłej kopalni soli w Wapnie
godz. 13:00: oficjalne otwarcie V Pikniku przy schronie
godz. 15:00: wycieczka na polskie schrony polowe
godz. 17:00: inscenizacja "Okiem polskiego żołnierza"
godz. 18:00: występ zespołu muzycznego

Dodatkowo przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych: strzelnica wojskowa, tor przeszkód, pole poszukiwań, zaciąg do wojska, teren dla samochodów wojskowych itd. Dla wszystkich dodatkowo stanowiska muzealne, wystawa na 10-lecie strony internetowej owb.prv.pl, stanowisko Stowarzyszenia Miłośników Gołanieckich Fortyfikacji, ognisko dla wszystkich, scena muzyczna z elementami nauki pieśni wojskowych, żołnierska grochówka, stanowiska handlowe o kierunku wojskowym itd.

Dla wszystkich chcących pomóc w organizacji imprezy organizatorzy przygotowali miejsca noclegowe w salach gminnych, bony żywnościowe itd. Dla 10 pierwszych chętnych z pojazdami wojskowymi i terenowymi, którzy mogliby przewozić widownie i gości mamy przewidziany zwrot kwoty na paliwo w wysokości 50 zł.

Organizatorzy liczą na sponsorów instytucjonalnych i prywatnych. Impreza jest wspierana przez GOK Gołańcz oraz prywatne środki Pasjonatów Podziemi. Każda kwota może znacząco podnieść poziom imprezy i stwarza możliwość organizatorom na przygotowanie kolejnych atrakcji.

Parkingi dla aut i autobusów będą przygotowane na terenie pikniku (pola wokół schronu). Parking jest bezpłatny. Ruchem kieruje Straż, organizatorzy proszę więc o dostosowanie się do ich zaleceń.

Podczas V Pikniku zostanie oddzielona strefa przy samym schronie (można będzie swobodnie tam chodzić), organizatorzy jednak nie będą tam ustawiać stanowisk nie związanych z bezpośrednio z inscenizacją.

Dane kontaktowe organizatora:
e-mail: mesiu19@gmail.com, nr telefonu: 601554512
strona internetowa: http://www.owb.prv.pl/